V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.
Kalísie voňavá - obrázek

Kalísie voňavá - obrázek

Kalísie voňavá

(Callisia fragrans (Lindl.) Woods.)

obrázek ZDE


Říše:

 rostliny

 Plantae

Oddělení:

 rostliny krytosemenné

 Magnoliophyta

Třída:

 jednoděložné rostliny

 Liliopsida

Řád:

 křížatkotvaré

 Commelinales

Čeleď:

 křížatkovité

 Commelinaceae

Podčeleď:

 

 Commelinoideae

Rod:

 kalisie

 Callisia

Druh:

 Kastilie voňavá

 Callisia fragrans


Vědecké názvy:

Callisia fragrans (Lindl.) Woods.

ID: 219478
Autor: Ondřej Zicha
Založeno: 28.06.2006 18:54:19 - Uživatel Ondřej Zicha

Rectanthera fragrans (Lindl.) O. Deg.

ID: 246109
Autor: Ondřej Zicha
Založeno: 30.06.2006 21:11:37 - Uživatel Ondřej Zicha

Spironema fragrans Lindl.

 

Anglicky:        basketplant

Slovensky:    Kalízia voňavá

Rusky:          Каллизия душистаяPopis:

Kalísie voňavá je robustní vytrvalá bylina se dvěma typy výhonů. Jedny jsou výhony vertikální, dorůstající výšky až 1 metr. Listy jsou tmavozelené 20-30 cm dlouhé a 5-6 cm široké, dužnaté, dvouřadé, střídavé, široce kopinaté až podlouhlé. U dospělých rostlin, vyrůstají z hlavní­ho výhonu ještě druhé výhony, což jsou horizontální liánovité, nafialovělé oddenky (stolony), složené z kolének, ukončené rosetou listů. Při dobré péči starší rostliny kvetou drobnými, bílými hrozny vonících květů, které vyrůstají v úžlabí lupenitých listenů v dlouhých vijanech. Zajímavé je, že hodinu, až dvě před deštěm, bílé kvítky začnou slabě, ale příjemně vonět po hyacintech. Plodem je trojpouzdrá tobolka.

Pěstování:

Kasílii pěstujeme jako pokojovou nebo tzv. přenosnou rostlinu. Prospívá v polostínu, toleruje i slunečné stanoviště. Od jara do podzimu ji lze pěstovat na zahradě, lodžii apod. Není mrazuvzdorná, takže je nutné umístit ji do zahrady teprve, když pomine nebezpečí jarních mrazíků a na podzim ji přenést do interiéru jakmile teploty klesají pod 10°C. Přezimuje na světlém místě při pokojové teplotě nebo při teplotách do 10°C. K přesazování používáme např. substrát pro pokojové rostliny. Jelikož se jedná o rychle a bujně rostoucí druh, tak je vhodné přihnojování. Doporučujeme používat přírodní hnojiva (granulovaný hnůj, rohovina), které se přidávají do zeminy při přesazování (nebo se dodatečně zapraví do půdy). V době vegetace zaléváme tak, aby byl substrát stále vlhký, v zimě při přezimování v nižších teplotách zálivku omezíme. Rozmnožovat ji lze řízkováním nebo hřížením výhonů. Zakořeňuje z kolének, kdy je spodní část řízku ponořena ve vodě. Přibližně po 2- 3 týdnech začne vyvářet kořínky a je možné zasadit ji do květináče.

Účinné látky:

Droga obsahuje především flavonoidy (kvercetin,kemferol), alkaloidydusíkaté látky,se silným účinkem na organismus.Většinou tvoří soli s organickými kyseliinami
, fytosteroly, glykosidyesterové deriváty cukrů, působící především svou necukernou složkou
, vitamíny skupiny B, vitamín C, nenasycené mastné kyseliny (gama-linolenová), minerální látky (bór, železo, chróm, vanad, měď, selen), polysacharidy.

Léčebné účinky:

- je to jedna z nejlepších rostlin na léčení chronické pankreatitidy

-doporučuje se při diabetu (cukrovce)

-antioxidant, diuretikum, spamolytikum

-užívá se při alergii, zvýšené lomivosti kapilár, zánětlivém onemocnění ledvin, revmatizmu, některých kardiovaskulárních, očních a infekčních nemocech

-zpevňuje cévy, tonizující a protizánětlivé účinky

-vylučuje toxické látky z organizmu a užívá se při léčbě alkoholové a nikotinové závislosti

-léčí záněty, alergie, narušenou činnost močového měchýře, hojení ran, popálenin a jiných zranění

-zesiluje účinek vitamínu C

-působí žlučopudně a léčí žaludeční a dvanácterníkové vředy.

-pomáhá u chorob sleziny,

-léčí průduškové astma, a jiné plicní choroby

-má estrogenní aktivitu

-antibakteriální a protisklerotický účinek

-protirakovinný účinek, neboť brzdí rozvoj rakovinných buněk, velmi dobrých výsledků dosahuje u rakoviny ženských pohlavních orgánů, prsu, plic, štítné žlázy, žaludku a konečníku

-léčí nemoci prostaty, endokrinní soustavu a narušenou látkovou výměnu

- léčí některé dermatózy....

 

Několik receptů a návodů k léčení:

Pakreatitida, cukrovka, jiné nemoci zažívacího traktu

Jeden list 20-30 cm (menší listy 10-15cm dáme dva). Po uložení 3 dny v chladničce rozměl­níme a zalijeme 0,7 litru vařící vody a 10-15 minut mírně vaříme v emailové nádobě nebo ve skleněné a zabalíme do deky k pomalému vychladnutí a užívá se až druhý den. 40 minut před jídlem  ohřejeme 50 ml v teplé vodě a pijeme 3 x denně. Odvar může být uchováván v teplé místnosti přikrytý. Užívá se 10 dnů a pak se vždy opakuje po 14 dnech.

Dieta pro cukrovku musí být zachována, zvláště příjem bílkovin. Vyloučit révu, rozinky, Coca-colu a jiné silně slazené limonády. Už po dobu prvého cyklu nastává značné zlepšení a úroveň glykemie se stabilizuje na subnormální úrovni (5-7 mmol/lt). Současný příjem home­opat, preparátu Acidum laktikum 200, je výborný a klidní vlčí hlad, časté močení, revmatické bolesti. Může se postupně snížit i dávka inzulínu.

Užíváni odvaru z listů "Zlatého vlasu" léčí mnohé vnitřní nemoci. Pomáhá odvádět odpady z organizmu, rozpouští malé močové kameny i písek z ledvin. V důsledku komplexního vyčištění organizmu jsou nemocní aktivnější a u řady z nich se zlepší i zrak. Toto je bezeškodný recept, který se může užívat preventivně po celý život.

 

Při kloubových bolestech a osteochondróze

Ze stvolu „Zlatého vlasu" se dělá lihový extrakt: (4-5 kolének na 0,5 I vodky nebo 70% lihu), kerý se může použít natíráním.

 

Při zhoubných novotvarech a bronchiálním astmatu

Z oddenků fialové barvy se připravuje extrakt: 15-20 kolének na 0,5 litrů vodky. Ponechá se 14 dní louhovat. Potom se používá 3 krát denně 10 kapek a každý další den se vždy kapka přidává až do 40 kapek, tedy od 10 do 40 kapek a potom zase ubírá,tedy od 40 do výchozích 10 kapek za jednu léčebnou kůru. Celkem je třeba projít 3-5 léčebných kůr, vždy s 10 denním přerušením. V žádném případě nepodávejte čajovými nebo polévkovými lžícemi. Předávkování by se mohlo projevit vy­rážkami.

Při užívání odvaru z listů a dodržení dávek, za 20 let zkušeností nebyl zjištěn u sledovaných lidí ani jeden případ nežádoucí reakce. Byly zaznamenaný úžasné ozdravující efekty, zvláště při všech nemocech žaludečné trávicího traktu.

Pokládat listy na otevřené rány po delší dobu se nedopo­ručuje. Nejdéle dva dny. V prvé dny se projeví výrazné zlepšení, ale později by mohla vzniknout alergická reakce. Lepší je, pro tento účel využít šťávu z oddenků rozředěnou vařící vodou 1:5.

Ze všech dosud uvedených zkušeností je možno učinit závěr. Léčebné látky rostliny Kalísie (Zlatý vlas), jsou velmi koncentrované a přípravky je nutno přesně dávkovat.

Při přesném dodržení dávek se nevyskytnou vedlejší nežádoucí účinky.

 

Diabetes

Odvar z listů (20 cm jeden list) v 1 litru vody a užívat 3-4 x denně po 50 ml 40 minut před jídlem velmi zlepší nebo i vyléčí cukrovku a pro dobrou funkci žaludku a celého trávicího traktu se může bezeškodně užívat celý život preventivně.

Užívání odvaru z listů „Zlatého vlasu" po vymizení nádoru odstraní též zbylé metastázy.

 

Bronchiální astma

Je potřeba rozmělnit 35-40 kolének, bez listů, zalít 1,5 litru vodkou, ponechat 9 dnů v tem­notě louhovat. Zbylé listy uložit na tmavé, chladné místo, (chladnička +2 až +4°C) a je možno je i žvýkat, po malých kousíčkách. Extrakt pomáhá i při zánětu dásní. Výluh z kolének získává šedomodrou barvu. Užívá se 1 lžička 40 minut před jídlem, ve 40 ml vody. Vždy po 10 dnech užívání, 10 dnů přestávka. Nezapíjet vodou ani nezajídat jídlem.

Někdy se může stát, že při počátku užívání se posílí příznaky nemoci, ale to jen krátce, pře­chodně, tato reakce brzy zmizí a nemocný pocítí příliv sil, chuť k jídlu a dobrý spánek.

Pro možnou alergii je snadné udělat jednoduchý test. Na vnitřní stranu lokte, dejte trochu šťávy ze Zl. Vlasu. Podržte asi půl hodiny, a když se objeví vyrážka či jiné náznaky alergie, dejte rostlinu z domu.

 

Pooperační jizvy, polypy, Fibromy, myomy

Nařezat 50 kolének a naložit je do 0,5 litru vodky na 10 dnů, procedit. Ráno, nalačno, 40 minut před jídlem do 30 ml vody nakapat 10 kapek extraktu a vypít. Večer 40 minut před jídlem vypít stejné množství stejným způsobem. Další den stejným způsobem 11 kapek, třetí den 12 kapek a takto za 25 dnů dojít do 35 kapek. Potom dávkování snižovat po jedné kapce, až se vrátíme na výchozích 10 kapek. Při začátku třetí kúry se přejde na příjem 3x denně, podle téhož schématu. Obvykle je nutné využít ne víc, než pěti kůr tj. asi 8 měsíců. Po prvé kůře je jeden týden přestávka, též i po druhé kůře. Po třetí a další, jsou přestávky 10 dnů. Při tomto léčení se podává současně homeopatický lék TUJA 30 (3 x denně - jedenkrát po dva týdny), dává se 6 krupinek pod jazyk do plného rozpuštění 40 minut před jídlem.

 

Mast na kožní problémy

Může se použít buď šťáva, z oddenků i s listy se vylisuje a 1 díl šťávy se smísí se třemi díly lanolinu nebo dětského krému. Nebo se použije kaše z listů a oddenků a mísí se se dvěma díly krému. Někdo používá i med místo lanolinu. Také je výborný bišofit.

 

Onkologická onemocnění

Rakovina - to je nemoc, která nevzniká ihned, dnes, ale její základy jsou položeny už dávno, způsobem života. Než jste onemocněli, proběhlo několik etap a mávli jste rukou nad signály těla, nad svým zdravím. Jestliže nyní nemáte dost odvahy a síly změnit zásadně celý způsob života a stravování, nezachrání vás ani léčitelé ani onkologické nemocnice.

Rakovinný vývoj se může založit časně a to již v době, kdy dítě oddělují od matčina prsu a začnou ho krmit umělou výživou.

Podle amerického onkologa Gerzona, z 10 000 případů klinicky zjištěné rakoviny, jich 9999 vzni­ká otravou odpadovými látkami, hemotoxiny, které tělo nestačí vyloučit. Jenom promytí, vyplavení, pročištění těla a zvyknutí člověka na správné stravování, to ho může zachránit.

O tajemství boje proti rakovině doktor Garzon píše: Je naprosto nutné udržet harmonii, rovnová­hu ve výměně látek všech vnitřních orgánů i celém organizmu.

Toto odráží celé skryté tajemství života, které se projeví naším zdravím a délkou života. Kaž­dá forma života má jen jeden cíl - vyrůst a rozmnožit se s pomocí látek, které přijímá a vybírá si v potravě a nepotřebné a nadbytečné vyloučí. Každé narušení látkové výměny, znamená začátek nemoci.

Civilizace nabízí, ba přímo nutí nadbytek a ty zbytečnosti už tělo vyloučit, odstranit, (aby byla zachována rovnováha) nestačí a nežádoucí látky z těla neodchází, ale hromadí se v těle a mohou škodit.

Je jenom jedna cesta - detoxikace (očištění) celého organizmu a seřízení metabolizmu látek tak, aby byla úpravou potravy zajištěna rovnováha mezi příjmem a potřebou těla, až po odchod odpadů výkaly a močí. Také musí být zajištěna odpovídající činnost a pohyb. Všeobecně to vše také podpoří správnou funkci imunitního systému.

 

Protirakovinný olejový balzám

Tento recept obsahuje dvě složky: lněný olej a lihový extrakt Zlatého vlasu (stejný jako pro bronchiální astma). Lněnému oleji je dávána přednost proto, že obsahuje méně mastné ky­seliny OMEGA-6, která nepůsobí příznivě při onkologických onemocněních. Ostatní rostlinné oleje jí obsahují až 69 %, ale lněný olej jen 6%. Tato OMEGA-6 kyselina způsobuje, že krev déle poutá toxiny v těle a hůře je pak v orgánech očištění, játrech a ledvinách uvolňuje. Další významný důvod využití lněného oleje spočívá ve vysokém obsahu, až 53 %, unikátní mastné kyseliny OMEGA-3, která je známa jako silný antioxidant a látka brzdící tvorbu prostaglandinů, látek, které mohou podporovat růst rakovinných buněk.

Při přípravě balzámu se nejlépe hodí lahvička se značením obsahu tekutiny, od dětské vý­živy. 40 ml lněného oleje (přírodního, lisovaného za studena) a 30 ml lihového extraktu Kalísie (Zlatého vlasu) smísit do lahvičky. Dobře uzavřít a 7 minut třepat. Vytvoří se emulze, kterou je nutno naráz vypít. Vypít ihned, směs se nesmí rozdělit. Tento balzám se užívá 3 krát denně 20 minut před jídlem. Nikdy ničím nezajídat ani nezapíjet. Doba užívání je 10 dnů, potom 5 dní pauza a opět 10 dnů příjem balzámu. Jeden cyklus léčení je 3-5 dekád. Mezi dekádami je vždy 5 dní přestávka, po prvém cyklu je přestávka delší a to 10 dnů.

Nejpozději za půl hodiny je nutno něco sníst. Pít je možno po jídle, tedy asi za 30 minut. Užívat se má pravidelně, se stejnými přestávkami.

Po prvém cyklu, tedy po 3 dekádách užívání je přestávka delší, 10 dnů. Za ním následuje druhý, třetí, třeba až celý rok i dva až do plného vyléčení.

Upozornění! Důležité je, přesné dávkování, přesně 40 ml a 30 ml, ne podle oka. Vyva­rujete se nepříjemností.

Praktická zkušenost léčení olejovým balzámem ukazuje, že za jeden a půl až dva měsíce vy­mizí prvé, nevelké nádory. Ve vážnějších případech je třeba delší doby, nejméně 6 - 7 měsíců.

Už za jeden a půl měsíce podle druhu onemocnění se značně zmenší velikost nádoru (příliš velké nádory se začnou dělit na segmenty, které se postupně vytrácejí-), odeznívá bo­lestivost, upravuje se zažívání i stolice. Ještě dříve mizí vnitřní krvácivost, hojí se vředy, piště­te a jizvy. Vředy a píštěle je možno pokrýt vatou namočenou v balzámu a ovázat. Při rakovině tlustého střeva je možno tímto balzámem dělat na noc mikroklyzma, 15-20 ml. Přímý kontakt s balzámem urychluje hojení.

Léčivo normalizuje činnost srdce, zlepšuje prokrvení těla, ozdravuje klouby, upraví odvod solí z těla. Lidé píší o vyléčení žaludečních vředů, polyartritidy i otoků na kloubech. Když jste se začali léčit protirakovinným balzámem, musí léčení pokračovat, nelze přestat. Pokud to uči­níte, posílíte nemoc. Rakovinné buňky začínají hynout od třetího dne léčení. Někdy se mohou 2-3 den objevit nebo zesílit bolesti, ale toho se nebojte a pokračujte v léčení. Během několika dní bolestivost zmizí nebo se značně zmenší. Mohou vzniknout otoky na těle i tváři, potíže s močením, zvláště při současně nemocných ledvinách nebo adenomu prostaty.

Proto se pro tyto onkologicky nemocné, s dalšími nemocemi nedoporučuje užívat tento balzám a když se přece rozhodnou jej užívat, tak pouze se lněným olejem, který vykazuje méně vedlejších účinků.

Ve všech ostatních případech, pokud nebylo předávkování, během několika dnů otoky zmizí a organizmus se vyladí. Pro ulehčení nepříjemných, doprovodných symptomů se doporučuje homeopatický přípravek fy Heel - Lymfomiozot.

 

Při začátku léčeni se může projevit slabost a také stolice může být řídká, (odstraňujíc rychle nečistoty z průběhu léčby), někdy i nevolnost, zvracení. Toho se není nutno bát, játra a ledviny se nestačí vyrovnat s detoxikací. Je to průvodní očista a detoxikace organizmu. Jestliže průjem příliš neoslabuje nemocného, je to i užitečné a žádoucí, vyčistí se trávicí soustava a tlusté střevo, hlavní zdroj pronikání jedů do krve.

Ten kdo prošel léčením chemoterapií nebo ozařováním, tak musí mít před léčbou balzámem minimálně měsíc přestávku a projít detoxikací.

Velmi jednoduchý detoxikační přípravek je odvar z lněných semen. Výborně odvádí z těla chemopreparáty, radionuklidy, toxiny a blahodárně ovlivňuje ledviny a trávicí systém.

Dvanáct čajových lžiček lněných semen se zalije litrem horké vody a mírně vaří 10 minut.

Ochladí se na 40" C a pije po 150 ml 6 krát denně po dobu 2-3 týdnů. Pije se od 12.00 hod poledne do12.00 hod v noci.

Je také možné použití lékárenského petroleje dle návodu na čištění krve.

 

Upozornění

Nejezte jídla smažená, příliš kořeněná, solená, mnoho cukru a cukrovinek, živočišných tuků. Pro přípravu jídla používejte jen rostlinné oleje.

Po dobu léčení se někdy snižuje chuť k jídlu, ale to nevadí, protože samotný balzám obsahuje 1600 Kcal denně.

Po celou dobu léčení a minimálně ještě rok potom je zakázáno : Kouření, alkohol, současné léčení jinými metodami (chemo.., rádio.., rostl, jedy, urinou). Nelze pít ve větším množství ovocné a zeleninové šťávy. Po dobu léčby vyloučit masné a mléčné pro­dukty, cukr a sůl, brambory, kvašený chléb.

Přednost dát rybám, sýru, ořechům (kromě arašídů), syrové zelenině, šťávě z řepy a mrkve, obilné kaši.

Hladovět se nesmí.

Léčebný recept byl velmi účinný při rakovině žaludku, prsu a plic a to jen ve druhém a třetím stadiu rakoviny. Byl zaznamenán případ vstřebání adenomu prostaty. Lidé píší o vyléčení poly-artritidy, kloubů i žal. vředů. Nedoporučuje se užívat ve čtvrtém stadiu nemoci. Je to zkušenost a odezvy čtenářů časopisu „Věstník Naděždy". Nebyl zaznamenán ani jeden případ vyléčení čtvr­tého stadia, jen pouze občasná zlepšení.

U některých nemocných s bronchiálním astmatem a rakovinou se jevila menší citlivost na lihový extrakt, který brali po čajové lžičce a později po desertní lžičce a neobjevily se žádné nežádoucí účinky, ale naopak, nemoc rychleji odezněla. Ovšem nemocní, kteří takto experimentovali, říkají, že tento intenzivní příjem nebyl delší než tři týdny a potom týdenní přestávka, kdy si brali entero-sorbent. Po přestávce přešli na standardní příjem extraktu Zlatého vlasu.

Odvar z listů podle standardního receptu a ze zkušeností nikdy nevyvolal žádné vedlejší nežádou­cí účinky, ale jen výborné ozdravení při všech nemocech trávicího ústrojí.

Dávat listy na velké, odkryté rány, při hlubokých spáleninách na dlouhý čas, se nedoporučuje. V prvé dva dny dochází ke značnému zlepšení povrchu rány, ale po třech dnech už se projeví alergic­ká reakce. Lepší je pro tento účel využít šťávu z oddenků a naředit ji převařenou vodou 1:3 až 1:5.

Ze všeho uvedeného je možno udělat jediný závěr. Léčivá skladba látek Zlatého vlasu je velmi silná, zvláště hlavní stvol a proto je správné dodržovat dávkování.

A ještě poslední rada. Dříve než se použijí části rostliny pro přípravky, je nutno je ponechat při 2-4" C v chladničce v polyetylenovém sáčku 14 dní. Listy stačí chladit pouze 3 dny.

V částech rostliny oddělených se tvoří látky „ záchrany uhasínajícího života" a preparát je účin­nější.

 

Při předávkování Zlatým vlasem se mohou objevit různě silné alergické reakce. Při prvých příznacích předávkování se musí podat enterosorbent (Enterosgel, u nás prodává www.vitamina.cz).

Porovnával jsem však účinek tří nejznámějších detoxikačních přípravků založených na principu adsorpce (neplést si s absorpcí) a jednoznačným vítězem je aktivní uhlí (neplést si však se živočišným uhlím). Když uvážíte, že účinek Enterosgelu je podobný jako u aktivního uhlí, ale cena Enterosgelu je nesrovnatelně (až 20x) vyšší než aktivního uhlí, volba je jasná. Doporučuji užívat jednu čajovou lžičku uhlí rozpuštěnou ve vodě, efekt se dostaví již za několik minut. Aktivní uhlí lze efektivně používat i zevně, např. při štípnutí hmyzem, hadem, a podobně. Aktivní uhlí koupíte např. ZDE.

 

 

08.02.11 16:47
jan1212
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17699 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one