V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.

LÉČBA JÍLEM

 

Prastará vnitřní i zevní léčba jílem je známa na celém světě. Léčivé vlastnosti hlíny jsou známy už od pradávna. Existují záznamy staré několik tisíc let už z doby Sumerů, Egypta a Indie. Jílem se léčilo i v Číně, Tibetu, Mongolsku nebo v Rusku. Archeologické nálezy z celého světa nasvědčují tomu, že jílem se léčilo ještě dávno před tím, než naše předky napadlo využívat k léčení byliny nebo jiné prostředky. Hlínu používali jak vnitřně, tak i na bahenní koupele a hliněné obklady. Historie léčení hlínou sahá několik tisíciletí zpátky.

 

 

Léčba jílem v novodobé historii byla využívána i takovými kapacitami, jako byl Galén, Avicenna , Paracelsus a farář Sebastian Kneipp. Současným nejznámějším příznivcem léčby jílem je moravský bylinář J.A.Zentrich, který účinky a použití jílu zmiňuje dokonce v několika svých knihách : Gemmoterapie - přírodní léčba pupeny, Speciální metody fytoterapie, Terraterapie a aquaterapie - léčení zemí a vodou i ve své zatím poslední knize Apiterapie- přírodní léčba včelími produkty. Jak vlastně prvního člověka napadlo použít k léčení jíl? Asi si všiml, že zvířata, ať už domácí nebo žijící ve volné přírodě, při zdravotních potížích využívají toho, co je vždy k dispozici. A to je jílová voda k pití při žaludečních obtížích nebo bláto ve formě obkladů, které si zvěř vytvářela válením v jámách s blátem. Při pohledu na cestopisné snímky třeba z Afriky válení v blátě praktikují sloni i hroši i dnes a moc jim to svědčí. Ze záběrů pořízených v brazilských pralesech, jsme se přesvědčili, že požití jílové vody pomáhá býložravcům, kteří se živí jedovatými bylinami, aby nedošlo k otravě. Zápisky faráře Kneippa poskytují svědectví, že naši předkové žijící v souladu s přírodou uměli používat vše, co jim nabízela.Nejvíce přírodních prostředků využívali vždy nejchudší lidé, kteří si museli pomoci pokud možno sami. Na statku i v chaloupce se veterinář a lékař volal až v případě, že všechny známé metody selhaly.A ještě více se dbalo na to, aby živitel, tj. kůň, kráva a hospodář byli zdrávi, jinak by měla celá rodina hlad.

Jílovými obklady se s úspěchem dříve i dnes léčily pohmožděniny, zánětlivá místa, otoky, podvrknutiny. Jílové obklady zabírají i na štípnutí od včel, vos a sršní. Jíl vytahuje z těla zvířat i lidí horečku přiloží-li se na zanícené místo. Jestliže pacient trpí úporným nadýmáním, je vhodné mu na břicho přiložit jílový obklad, který se po půl hodině vyměňuje. Jílovými obklady se velice dobře tiší lišeje, které způsobují urputné svrbění a pálení.Jílovým obkladem obložený bolavý krk se hojí přímo závratnou rychlostí. Jílem se obkládají i nemocné orgány : játra, ledviny, plíce, trávicí ústrojí, klouby, krční páteř ,ženské i mužské pohlavní orgány, jíl můžeme přikládat na boláky, bércové vředy a hnisající rány. Jílový obklad na záněty se používá studený, na některé potíže, např. boláky se používá teplý. Jíl je ovšem před použitím potřeba řádně připravit. Nejúčinnější je jíl vytěžený z velkých hloubek, jemně umletý a sušený na sluníčku, které mu dodá ještě energii. Při práci s jílem se nesmí používat kovové nádobí a nářadí. Jednou použitý jíl se musí vyhodit, protože díky své absorbční schopnosti pojal jedovaté látky, které byly v těle.

Farář Kneipp a nezávisle na tom i např. tibetští mniši vyzkoušeli, že se účinnost zvýší, jestliže se do jílové pasty zapracují byliny nebo jiné přírodní látky. Nám se osvědčilo i používání jílových pleťových masek , které výrazným způsobem regenerují a omlazují pokožku a zlepšují i kvalitu vlasů. V těchto maskách používáme jehličnany: borovice, jedle, smrk i cedr nebo byliny : levandule, máta, šalvěj i další přírodní produkty: mumio a propolis.

Využívání jílovité hlíny k léčení akutního zánětu slepého střeva (akutní apendicitida) je velmi rozšířeno v Číně. V evropských zemích apendix operativně odstraňují, zatímco v Číně se díky hliněným obkladům obejdou bez operace. Při prvních příznacích apendicitidy přikládají číňané hliněné obklady na břicho, do oblasti apendixu. Hlínu mění každé dvě až tři hodiny po dobu dvou až tří dní. Během této doby zánět vždy přejde.

Velice zajímavá a úspěšná metoda léčby, je pití jílové vody. Jílová voda se připraví tak, že lžičku jílu večer nasypete do sklenky vody, zamícháte a necháte ustát přes noc. Ráno se znovu zamíchá skleněnou nebo umělohmotnou lžičkou a nalačno se vypije. Doporučujeme jíst nebo užívat léky až za 0,5 - 1 hodinu potom. Ze zkušeností získaných ze států, kde se jíl běžně vnitřně využívá vyplývá, že nejúčinnější je léčebná kúra trvající 21 dní.Během této doby dojde k důkladnému pročištění střev a celého trávícího traktu, sliznic od krku "až dolů. V případě úporných problémů je po týdnu kúru možno zopakovat. V méně závažných případech stačí pročištění tímto způsobem na rok. Tím, jak dochází k pročištění vnitřku střev, tak se po možném mírném zhoršení v důsledku očisty vyčistí pokožka lidí, kteří mají ekzém, lupénku nebo akné. Platí staré známé : jak uvnitř, tak na povrchu. Jíl odstraní ze sliznic toxiny, jedy, bakterie...Pročištění střev touto známou a šetrnou metodou je důležité i jako prevence v těch rodinách, kde se vyskytuje rakovina trávícího ústrojí. Pročištění střev je s velice dobrým výsledkem doporučováno i ženám, které trpí na časté a opakované kvasinkové infekce gynekologického ústrojí a výtoky.V případě, že někomu způsobuje jíl zácpu, doporučujeme nakapat do jílové vody pár kapek citronu nebo zpočátku pít vodu, která se ráno nezamíchá. Po několika dnech se vše upraví.

Poslední známou možností využití jílu je koupel. Jílový prášek nasypaný do vodní lázně s teplou vodou zrychluje metabolismus, podporuje pocení a hubnutí.

A kde, že tento jíl seženete? Zkuste ZDE nebo ZDE, ale i jinde na internetu, popřípadě máte-li vlastní zdroj kvalitního a zaručeně čistého jílu z hloubky alespoň 5m a pokud máte jistotu, že na území kde chcete jíl těžit nebyla nikdy žádná  fabrika, hřbitov, vepřín, latrína atd. můžete jej použít. Na jílu je důležitá jen jeho bakteriologická čistota a ta může ohrozit vaše zdraví, mineralogické složení jílu má vliv na účinnost léčby na konkrétní nemoci, čili čistý jíl funguje vždy jen některý na konkrétní nemoc lépe a některý méně. Já osobně bych však dal vždy přednost jílu prověřenému, byť placenému.

 

 

03.06.14 01:18
jan1212
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17699 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one