V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.

O potravinách

Mnohdy je nám oficiálně tvrzeno, že ta a ta potravina je zdravá, že ta a ta potravina je dokonce nezbytná nebo, že ta a ta potravina od tohoto výrobce ano  a od toho druhého  v žádném případě  ne. Jak je to doopravdy?

ASPARTAM,

CUKR,
ČOKOLÁDA,

ÉČKA,

GENETICKY MANIPULOVANÉ ROSTLINY,
GLYKEMICKÝ INDEX POTRAVIN,

GM KUKUŘICE - ŠKODÍ ZDRAVÍ,
JAK JE TO S LIMONÁDAMI,

JOGURTOVÉ NÁPOJE S PROBIOTIKY

MIKROVLNÁ TROUBA,
MLÉKO, 
PLASTOVÉ LÁHVE
SUŠENKY A OPLATKY,

ŠOKUJÍCÍ PRAVDA O LIDSKÉ STRAVĚ,
TEFLONOVÉ PÁNVE,
ZDRAVÉ MARGARÍNY,
Aspartam (NutraSweet)

je jedno z nejznámějších a nejvyužívanějších umělých náhradních sladidel.

Jak funguje rafinovaný cukr v našem těle. Existuje závislost na cukru? Proč je bílý, rafinovaný cukr špatný?

„Čokoláda“ (intenzivně ochucená hořká potravina – to je definice čokolády v mnoha slovnících). Tento produkt je definován v mnoha zemích jako kakao. V americkém čokoládovém průmyslu je kakao definováno jako sušina kakaových zrn, kakaové máslo je definováno jako tuková složka, a čokoláda je kombinací sušiny a tuku. To je obvykle oslazeno cukrem a jinými přísadami a zpracováno do čokoládových tabulek (jádro kterých je též označováno jako čokoláda), nebo do nápoje (zvaného kakao nebo horká čokoláda).


Éčka - přísady do potravin

Přísady do potravin, které jsou uváděny na obalech potravinových výrobků a obecně označovány velkým písmenem E, jsou stále pro nás spotřebitele záhadou, většinou kvůli nedostatku informací.

Zpět na "o  potravinách"

Geneticky manipulované rostliny, představují zdravotní riziko?

Existuje stále více důvodů proč zavrhnout výtvory, jimiž se člověk hodlá povýšit nad moudrost přírody a evoluční vývoj trvající milióny let.

Zpět na "o  potravinách"

Glykemický index potravin.

Výsledky vědeckých výzkumů potvrdily, že konzumace potravin s nízkým glykemickým indexem pomáhá kontrolovat tělesnou hmotnost a má pozitivní vliv na zdraví. Pomáhá udržovat hladinu krevního cukru, normálně spektrum krevních tuků pozitivně ovlivňuje inzulínovou rezistenci  a prodlužuje pocit nasycenosti.

Utajovaná studie: GM kukuřice škodí zdraví

 

Soud v Kolíně nad Rýnem minulý týden rozhodl ve sporu mezi ekologickými aktivisty z Greenpeace a právními zástupci americké agrochemické firmy Monsanto. Ekologové požadovali zveřejnění studie o rizicích konzumace geneticky modifikovaných plodin. Soud dal nakonec za pravdu Greenpeace a nařídil studii zveřejnit.

Pití limonád má zničující účinky na DNK.
Výzkum  Britské university  prokázal,  že  benzoát  sodný  (E211), běžný konzervační prostředek obsažený v mnoha nealkoholických nápojích, blokuje činnost životně důležité součásti DNK. To nakonec může vést k onemocněním, jako například cirhóze jater a Parkinsonově nemoci. 

Nezdravé zdravé probiotické jogurty?

Již několik let jsem nucen neustále sledovat v českých TV, reklamu na jogurty a jogurtové nápoje s probiotickými bakteriemi, které jsou, dle jejich vlastního tvrzení, jediným produktem, zaručeně prodlužujícím a zkvalitňujícím váš, karmickým osudem, tak těžce trestaný život a pro vaše děti, slibující téměř nesmrtelnost. Jaká je tedy pravda?

Zpět na "o  potravinách"

RADIAČNÍ TROUBY

 WM magazín: www.mwm.cz

připravil:  Jiří Wojnar

 "My, vědci, neseme hlavní odpovědnost za současný nepřijatelný stav. Je proto naší záležitostí zvrátit tuto situaci a přinést světu nápravu. Snažím se přivést člověka a techniku zpět do souladu s přírodou. Můžeme mít podivuhodné technologie, které neznásilňují přírodu. " Dr. Hans HertelI

Prokázaná nebezpečí užívání mikrovln  

Je možné, že milióny lidí nevědomky obětují své zdraví výměnou za pohodlí mikrovlnné trouby? A proč bylo v Sovětském svazu už v roce 1976 zakázáno používat k vaření mikrovln?

Kdo vůbec vynalezl mikrovlnku? 

Odpovědi na tyto otázky vás možná šokují natolik, že zahodíte svou mikrovlnku do šrotu.

1
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17702 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one