V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.

Pít mléko?

Mléko a mléčné výrobky obsahují, mimo jiné, laktózu a galaktózu. pro které naše tělo potřebuje pro dokonalé strávení přítomnost enzymu laktázy v trávicím traktu. Tento enzym, ale začne člověk ztrácet mezi druhým a pátým rokem svého života. Z těchto důvodů přírodní národy světa mléko od pátého roku života prakticky nekonzumují a pokud ano vždy ve spojitosti s podpůrnými látkami podporující rozklad laktózy. Není-li totiž galaktóza správně metabolizovaná, kumuluje se v tkáních a v krvi a způsobuje například nechutenství, zvedání žaludku, v těžších formách i zvracení. Jako vedlejší projevy se potom objevují dýchací problémy a tvorba ekzémů. V dospělém věku, kdy nám laktáza chybí, pokud pijeme mléko a jíme mléčné výrobky ve zvýšeném množství, tuto funkci musí přebírat baktérie tlustého střeva.

A zde začínají první problémy s trávením a vylučováním. Baktérie se příliš rozmnoží a pak napadnou i tenké střevo. Baktérie rozkládající laktózu a galaktózu totiž začnou produkovat velké množství jedovatých látek.

Jde o amoniak – způsobující duševní zmatek,

hystamin – zodpovědný za bolesti hlavy a

tryptofan – způsobující astmatické záchvaty a halucinace. V ojedinělých případech může zvýšená konzumace mléka vyvolat i mentální retardaci, problémy s mluvou-koktání, cirhózu jater, špatnou sklovinu zubů a u dospívajících dívek se zakládá na rakovinu vaječníku. Játra a ledviny, které jsou zodpovědné za rozkládání a vylučování těchto jedů, jsou přetížené a tím se  zhoršuje jejich funkčnost.

 Dalším ze vžitých omylů je názor, že v dospělosti se z mléčných produktů dostává do těla vápník. Po tom co jste si přečetli výše vám musí být jasné, že tomu ani tak nemůže být. Člověk má tzv. dlouhá střeva, proto nám je přirozenější rostlinná strava, ze které dokážeme absorbovat daleko více vápníku a samozřejmě tím pádem i jiných látek, než z produktů živočišné říše. Daleko více vápníku dokáže naše tělo využít např. z naklíčených semen rostlin nebo máku. Mák obsahuje veliké množství využitelného vápníku . Máte-li již výše popsané příznaky, snažte se co nejvíce omezit spotřebu mléčných produktů, popřípadě je zcela vyloučit.

Vyloučením mléčných výrobků, však nečekejte okamžité zlepšení, uvědomte si fakt, že jste několik let tělu škodili a to bude potřebovat čas, aby vaše chyby napravilo a to měsíce v některých případech i léta. Nápravu tělesných pochodů, však můžeme urychlit vhodnou podpůrnou přírodní léčbou na bázi bylinek.Potřebujeme bylinky, které dokážou vyčistit naše otrávené tělo a to jsou všechny bylinky, které čistí krev (např. Sedmikráska), játra (Ostropestřec Mariánský) a zbavují nás toxinů (Rakytník řešetlákový,).

23.08.08 17:07
jan1212
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17699 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one