V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.

O potravinách

Pít mléko?

Mléko a mléčné výrobky obsahují, mimo jiné, laktózu a galaktózu. pro které naše tělo potřebuje pro dokonalé strávení přítomnost enzymu laktázy v trávicím traktu. Tento enzym, ale začne člověk ztrácet mezi druhým a pátým rokem svého života. Z těchto důvodů přírodní národy světa mléko od pátého roku života prakticky nekonzumují a pokud ano vždy ve spojitosti s podpůrnými látkami podporující rozklad laktózy. Není-li totiž galaktóza správně metabolizovaná, kumuluje se v tkáních a v krvi a způsobuje například nechutenství, zvedání žaludku, v těžších formách i zvracení. Jako vedlejší projevy se potom objevují dýchací problémy a tvorba ekzémů. V dospělém věku, kdy nám laktáza chybí, pokud pijeme mléko a jíme mléčné výrobky ve zvýšeném množství, tuto funkci musí přebírat baktérie tlustého střeva.

Označování potravinových přísad v legislativě EU

V souladu se současnou legislativou existuje povinnost uvést na etiketě všechny přísady, které potravinářský výrobek obsahuje, včetně vody a aditivních látek. Uvádějí se v sestupném pořadí podle hmotnosti. Každá jednotlivá složka „komplexních přísad“ musí být rovněž uvedena, pokud již nebyla uvedena samostatně jako přísada, nebo je přítomna v minimálním množství, ovšem za předpokladu, že se nejedná o potenciální alergen.

Plastové láhve uvolňují látky s účinkem estradiolu

 

Voda v plastových láhvích obsahuje významná množství látek s hormonálními účinky. Zjistili to němečtí ekologové Martin Wagner a Jörg Oehlmann z University Johanna Wolfganga Goetha ve Frankfurtu nad Mohanem. Zdrojem molekul napodobujících efekty pohlavních hormonů jsou většinou plasty, v nichž je pitná voda balena.

Zpět na "o  potravinách"

Sušenky, které škodí

Že je trvanlivé pečivo, jako jsou sušenky, oplatky nebo cukrovinky v podobě různých tyčinek, plné cukru, asi nikoho nepřekvapí. Sladké dobroty však skrývají také značné množství ztuženého rostlinného tuku, často i velmi nekvalitního.

Zpět na "o  potravinách"

Šokující pravda o lidské stravě.

Dovolil jsem si stáhnout článek z internetu a to v plném znění i když ne se vším co autor píše souhlasím, má článek vysokou vypovídající hodnotu a osahuje universální pravdy, které bychom měli znát. Také podle mých zkušeností zásadotvorné potraviny mají výrazný terapeutický účinek a bylo by nanejvýš vhodné přehodnotit poměr kyselinotvorných potravin směrem k vyššímu zastoupení zásadotvorných potravin.

 

Teflonové pánve škodí zdraví – potvrzeno!

Nepřilnavý povrchto je hlavní výhoda teflonových pánví, které nechybějí prakticky v žádné domácnosti. Nyní se však ukázalo, že při vysokých teplotách se z tohoto materiálu mohou uvolňovat chemické látky, které způsobují zdravotní problémy.

Zpět na "o  potravinách"

Jak je to s margaríny jsou rizikové? Všechno, co bychom měli vědět o transfigurovaných tucích. 

2
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17699 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one