V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.

Kopretina řimbaba extra silná mast

Mast extra silná.Čerstvá kvetoucí nať řimbaby se co nejjemněji nakrájí nerezovým nožem a středně se utlačí do ¾ objemu keramického hrníčku. Pak si vytopíte sádlo s vepřového čerstvého špeku (ne uzeného) a když již máte krásné škvarky a plno nepřepáleného sádla, zalijete tímto vařícím sádlem nařezanou kvetoucí nať řimbaby v hrníčku až po okraj. POZOR – vzhledem k tomu, že čerstvá nať obsahuje vodu, bude mít toto horké sádlo lité na nať tendenci prudce vzkypět až vystříknout, počítejte proto s tím a náležitě se chraňte, abyste předešli popáleninám, popřípadě lijte přerušovaně po malých dávkách. Nechte vychladnout a dejte na 24 hod do chladničky. Po této době rozehřejte tak, aby byla mast tekutá, ale už nepřehřívejte až ke smažení, pak do masti přidáme na 1,5 dl masti, 25 ml tinktury z řimbaby v ředění D0 (čili neředěnou), spolu se zbytky kvetoucí natě řimbaby již v masti obsažené a rozmixujeme na co nejjemněji. Pak musíme mast ohřívat a míchat nejméně 3 hodiny, protože jsme dodali do masti s tinkturou více vody než jen s natí a tu vodu musíme z masti dostat pryč, jinak bude mít mast tendenci plesnivět. Tinktura totiž obsahuje jen 65% alkohol a zbytek je voda, která musí z masti pryč. Pak opět nechte vychladnout a uložte do chladničky a po 7 dnech se může takto uleželá mast používat.

 

Tuto extra silnou mast používejte z nejvyšší opatrností, tady hrozí vysoké riziko alergických reakcí, pokud použijete tuto mast, neměli byste nikdy zůstat sami a to i v případě, že jste na tuto mast doposud nezaznamenali žádnou negativní reakci, ta se totiž může projevit nečekaně i po několikerém bezproblémovém použití.

Samozřejmě můžete použít i sádlo kupované, ale vzhledem ke kvalitě potravin u nás je nejlepší si takové sádlo udělat doma sám a máte jistotu, čím se mažete.

Pro ty, kteří mají problém používat vepřové sádlo, nezbývá nic jiného než použít lanolín koupený v lékárně, nebo použít bambucké máslo, ale možno použít i panenský kokosový či palmový olej.

 

 

 

 

 vloženo 21.9.2012 v 12:32

 

 

 

 

 

 

 

31.05.15 18:43
jan1212
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17702 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one