V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.

Kopretina řimbaba základní mast

 Mast základní.Čerstvá kvetoucí nať řimbaby se co nejjemněji nakrájí nerezovým nožem a středně se utlačí do ¾ objemu keramického hrníčku. Pak si vytopíte sádlo s vepřového čerstvého špeku (ne uzeného) a když již máte krásné škvarky a plno nepřepáleného sádla, zalijete tímto vařícím sádlem nařezanou kvetoucí nať řimbaby v hrníčku až po okraj. POZOR – vzhledem k tomu, že čerstvá nať obsahuje vodu, bude mít toto lité sádlo na tuto nať tendenci prudce vzkypět až vystříknout, počítejte proto s tím a náležitě se chraňte, abyste předešli popáleninám, popřípadě lijte přerušovaně po malých dávkách. Nechte vychladnout a dejte na 24 hod do chladničky. Po této době rozehřejte tak, aby byla mast tekutá, ale už nepřehřívejte až ke smažení, pak mast přeceďte přes jemné sítko, a pak 1 hodinu ohřívejte zhruba na 100°C a míchejte, aby se odpařila z masti přebytečná voda. Poté znovu nechte vychladnout a pak uložte do chladničky. Po 7 dnech se může takto uleželá mast používat.

Samozřejmě můžete použít i sádlo kupované, ale vzhledem ke kvalitě potravin u nás je nejlepší si takové sádlo udělat doma sám a máte jistotu, čím se mažete.

Pro ty, kteří mají problém používat vepřové sádlo, nezbývá nic jiného než použít lanolín koupený v lékárně.

 

 

 

 

vloženo 21.9.2012 v 12:22

 

 

 

 

 

 

06.11.13 18:51
jan1212
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17702 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one