V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.

Kostival koupele

Kostivalové koupeleListy kostivalu se nepoužívají pouze na obklady, ale i jako přísada pro celkovou koupel, při revmatických bolestech, dně, bolestech kloubů, poruchách prokrvení a to i prokrvení dolních končetin (studené nohy) a poškozených ploténkách

celkové koupele:

500 g čerstvých nebo 300 g sušených listů necháme máčet přes noc v pěti litrech studené vody. Druhý den vše zahřejeme do varu a tekutinu vlijeme přes síto do vody ve vaně. Vody ve vaně dáváme z kraje koupání méně, abychom v průběhu koupání mohli přilévat horkou vodu na maximální teplotu, kterou ještě sneseme.

Používáme, při revmatických bolestech, dně, bolestech kloubů, poruchách prokrvení a to i prokrvení dolních končetin (studené nohy) a poškozených ploténkách, hemeroidech a některých ekzémech.

 

sedací koupele:

Postupujeme stejně jako při celkové koupeli, ale použije pouze 200 g čerstvých listů nebo 120 g suchých listů.

Používáme při poruchách prokrvení v nohách, při křečových žilách a hemeroidech. Pokud při poruchách prokrvení v nohách, při křečových žilách, hemeroidech, otocích nohou a na doléčení zlomenin kostí tato koupel nestačí, pak použijeme sedací koupele z kořene kostivalu.

50 g sušeného, drceného, nebo 180 g čerstvého, nastrouhaného kořene dáme večer před dnem, kdy ho budeme chtít použít, do 1 litru studené vody, pak uvedeme do varu a necháme 5 minut vařit, poté odstavíme a necháme do druhého dne při pokojové teplotě až do doby, kdy ho budeme chtít použít. Těsně před použitím jako přísady do koupele tento odvar znovu uvedeme do varu a hned po zavaření odstavíme a přes síto nalijeme do sedací vany.

Pokud při léčení otoku nohou, po dvou po sobě následujících procedurách, viditelně tento neopadne a příčina otoku není známa, pak se může jednat o poruchu srdce, doporučuji neodkladnou návštěvu lékaře!


06.11.13 18:51
jan1212
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17702 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one