V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.

Kostival tinktury

Kostivalové tinktury1)  Nakrájený nebo nastrouhaný kořen kostivalu zalijeme lihem, nebo lépe Alpou tak, aby byl celý ponořený. Necháme 2 až 3 týdny louhovat. Potom přecedíme a nalijeme do skleniček s uzávěrem. Užíváme na ataky revmatizmu a dny, ischias, výrony kloubů, utržené nebo natržené vazy či svalové úpony a pomocí vatových tyčinek několikrát denně potíráme dásně k upevnění zubů a omezení krvácivosti dásní při paradentóze.

2) kořeny kostivalu umyjeme a kartáčem očistíme, osušíme a nadrobno rozřežeme. Volně jimi naplníme láhev až po hrdlo, zalijeme vodkou, režnou nebo jinou 40-50 %, ovocnou pálenkou, postavíme na 14 dní na sluníčko nebo blízko kamen a nejméně jednou denně protřepeme. Kořeny musí být v pálence ponořené. Za 14 dní se černá tekutina slije do lahviček a popíše názvem a datem. Nejlepší však je tinkturu nechat uležet nejméně dva roky, protože pak je ještě účinnější a ještě mazlavější a teprve pak ji oddělit od kořene a slít do lahviček.

Tinktury působí velmi rychle proti revmatismu a otokům kloubu, otocích nohou a na doléčení zlomenin kostí, poruchám prokrvení v nohách, proti křečovým žilám, artritických bolestech kloubů, zánětům v kloubech, bolestivých svalech po velkém svalovém výkonu, proti lehkým proleženinám, bolestivé páteři (i ischias).


06.11.13 18:54
jan1212
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17699 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one