V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.

Měsíčková mast

Měsíčková mast

na popáleniny, špatně se hojící rány, na praskliny kůže, na otlaky, na proleženiny a na rychlejší zhojení pooperačních jizev.Potřebujeme okvětní lístky Měsíčku Lékařského (Calendula officinalis L.)

kvalitní vepřové sádlo (nejlépe domácí, čerstvé).

Sádlo rozehřejeme na takovou teplotu, jako bychom chtěli na sádle smažit řízky. Po dosažení této teploty co nejrychleji vhodíme Měsíčkové okvětní lístky. Pozor, sádlo vzkypí a má tendenci vyprsknout, proto se postavte trochu dál, popřípadě se chraňte vhodným oděvem. Necháte na ohni, dokud sádlo prská, ať se odpaří voda (asi něco kolem minuty) a zamícháme, stáhneme a přelijeme do porcelánové nebo kvalitní keramické misky nebo hrníčku. Necháme vychladnout a necháme 24 hod. na tmavém a chladném místě. Druhý den sádlo s Měsíčkem pouze rozpustíme (v žádném případě ne v mikrovlnné troubě) a scedíme přes plátýnko. Tak chladnou mastí, aby ještě tekla, naplníme definitivní nádobky a uschováme v chladničce.

Někdy má tato mast tendenci plesnivět, což je způsobeno větším obsahem vody v masti. Je proto vhodné preventivně ohřívat mast ještě nad stanovenou dobu, asi hodinu, teplotou do 90°C.

Užívá se na popáleniny, špatně se hojící rány, na praskliny kůže, na otlaky, na proleženiny a na rychlejší zhojení pooperačních jizev.

 

06.11.13 18:57
jan1212
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17702 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one