V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.

Propolisová mast

Propolisová mastVe vodní lázni zahřejeme na 50°C lékařskou vazelínu či vepřové sádlo (podle mé zkušenosti je lepší vepřové sádlo, které má už samostatné hojivé účinky) a poté vmícháme surový propolis. Množství propolisu může být 20-50% objemu vazelíny či sádla. Ještě půl hodiny zahříváme a udržujeme teplotu na 50°C a propolis se sádlem promícháváme a pak ještě za tepla přefiltrujeme. Taktéž lze využít rostlinný (nejlépe olivový) olej - 2 díly oleje a 1 díl propolisu.

Případně lze vmíchat do vazelíny nebo čerstvého vepřového sádla, pětinu množství propolisové tinktury z lihu. Alkohol ještě za tepla (50°C) a mícháním odpaříme (asi ½ hod.). Ještě teplou mast plníme do skleniček (výborně slouží skleničky od kaviáru). Pokud máme skleničku v dokonalém stavu a plníme-li 50°C teplou mastí a okamžitě uzavřeme, pak v chladném a tmavém místě vydrží mast z vazelíny i 10 let a mast ze sádla 3 roky, pokud se neotevře.


 

06.11.13 18:58
jan1212
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17702 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one