V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.

Mobily pomáhají vzniku rakoviny

Mobily pomáhají vzniku rakoviny.

Čím dál, tím silněji se začínají prosazovat hlasy, které svorně tvrdí, že záření z mobilu způsobuje rakovinu a to převážně rakovinu mozku. Dnes k těmto tvrzením mají stále silnější argumenty, které jim dávají zapravdu. Když si totiž uvědomíme souvislosti, že trh s mobilními telefony je trhem s miliardovým ziskem v dolarech, tak si snad dokážete představit, jak silné musí být argumenty o škodlivosti tohoto fenoménu moderní doby, aby se dokázaly prosadit a dostat se na veřejnost.

Dalším snad ještě silnějším argumentem zastánců názoru, že záření z mobilních telefonů může škodit lidskému zdraví je rozhodnutí italského soudu v Brescii z konce roku 2009, kde tento rozhodl na základě Levisovy expertízy, že Intenzívní používání mobilu může způsobit nádory v hlavě“.

Podle tohoto rozhodnutí přiznal invaliditu jako důsledek onemocnění z povolání bývalému manažerovi. Náplní práce Innocente Marcoliniho bylo pět hodin denně telefonovat, a pak následně onemocněl nádorem trojklaného nervu.

Šlo o vůbec první rozsudek, který precedentně spojuje vznik rakoviny s používáním mobilních telefonů. A připravují se, nebo dokonce už i běží, další soudy a to nejen v Itálii.

Podle doktora Levise se teď teprve začínají objevovat první důkazy, že dlouhodobé používání mobilního telefonu znamená zvýšení rizika mozkového nádoru.

Doktor Levis připomíná, že do 10 let bude zřejmé, jak mobily škodí. To už doroste – a podle něj i onemocní – generace dnešních dětí, které už vyrostly s telefonem u ucha.

Zda má italský lékař a mnozí další pravdu se skutečně ukáže až v budoucnu. Veřejnost zatím zná spíše studie, které žádnou souvislosti neprokázaly. Kritikové však připomínají – zatím neprokázaly! Prý to chce prostě čas...

Ovšem právě tento přístup vyděsil loni ředitele renomovaného Ústavu pro výzkum rakoviny v Pittsburghu.

Ronald Herberman tvrdí, že získat potvrzené závěry trvá vědcům příliš dlouho. Proto by lidé měli reagovat již nyní, zejména pokud se jedná o děti.

"Skutečně mě nejvíce trápí to, že stále čekáme na nějaký rozhodující výzkum, ale radši bychom měli udělat vše proto, abychom měli jistotu, že budeme v pořádku, než později litovat," řekl Herberman.

 

Že mobily skutečně mají jistý statisticky prokazatelný vliv na vznik rakoviny mozku, potvrdilo prohlášení Mezinárodního panelu Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny, v květnu roku 2011, že používání mobilů zřejmě může napomáhat ke vzniku některých druhů mozkových nádorů.

Lidé by se tedy měli zabývat tím, jak své mozky záření vystavovat co nejméně, shodli se vědci.

A telefony by podle nich měly být zařazeny do skupiny výrobků označených jako "potenciálně karcinogenní".

Agentura je pobočkou Mezinárodní zdravotnické organizace WHO, která až dosud tvrdila, že mezi rakovinou a používáním mobilů není žádná souvislost.

 Pracovní skupina 31 expertů ze 14 zemí světa došla k závěru, po přezkoumání všech dostupných výzkumů.

"Po přezkoumání prakticky všech relevantních důkazů ... pracovní skupina označila tyto frekvence radiomagnetických polí za potenciálně karcinogenní," potvrdil šéf týmu Jonathan Samet.

Některé údaje podle něj naznačují, že existuje spojitost mezi používáním mobilu a vzniku gliomů, což je jeden z nejčastějších mozkových nádorů.

Pro přesnější verdikt prý ale vědci ještě potřebují provést další šetření.

 

Ale my, normální lidé, nemusíme na nic čekat a riskovat, že se podezření změní na jistotu. My nemusíme čekat na důkazy a když se náhodou potvrdí a pak se třást strachem o zdraví svých dětí, již na mobilech závislých a vyčítat si, že jsme nebyli dost důslední a prozíraví. Podle mého selského rozumu, pokud experti a vědci se jen začnou zabývat takovým podezřením a k tomu ještě naznačí, že by jisté riziko mohlo z šetřeného vyplývat, znamená, že existují indície, které toto podežření vyvolaly a tím se toto riziko pro mě mění na jistotu a to i dez důkazů. Alepuji na vaše svědomí, uplatněte svůj vliv na své děti a zakažte, omezte a hlavně hovořte o riziku používáni mobilních telefonů, i když si jsem jistý, že děti přesně znají vliv kouření a nechráněného sexu na jejich zdraví a přesto, mezi nimi je největší hrdina ten, kdo na toto všechno kašle, přesto všechno si myslím, že je naší povinností nejméně toto udělat.

Ovšem pozor, tyto studie mě nutí k zamyšlení, jasně, mobil je riziko, které mám u hlavy a někdo i několik hodin denně, ale co ti, kteří mají v blízkosti svého bytu, domu, vedení vysokého napětí, vedení velmi vysokého napětí, základnové převodní stanice (Base Transceiver Station – BTS), vysílače TV a rozhlasu, WiFi sítí, co ti, kteří dokonce mají WiFi routery v dětských pokojích nebo ložnicích dětí a co kojenci hlídaní elektronickou chůvičkou, co když těmto frekvencím a silovým polím jsme vystaveni 24 hodin, týden, měsíc, rok, roky v kuse? Jaké mám dospělým a jaké rostoucímu, vyvíjecímu se organismu dětí, vystaveným nedobrovolným expozicím, hrozí rizika?

Jak vzácný, téměř k nezaplacení je a ještě více bude pozemek, prostý těchto neblahých vlivů vysokofrekvenčních čí silových polí, na kterém bychom mohli umřít úplně zdraví.  

Pokud vás tato problematika zajímá blíže, tak se můžete dozvědět daleko více na tomto webu ZDE.


Na základě prohlášení Mezinárodního panelu Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny, z května roku 2011, že používání mobilů zřejmě může napomáhat ke vzniku některých druhů mozkových nádorů, se američtí vědci rozhodli změřit intenzitu záření, které vychází z jednotlivých mobilů a na základě těchto měření sestavili tabulku s mobily, které mají největší toto záření, a tudíž jsou potenciálně nejškodlivější. Je pravdou, že mobily, které mají nejsilnější záření, mají nejlepší signál a spojí se i tam, kde jiné mobily spolehlivě selhávají a naopak mobily, které mají toto záření nejslabší, mohou a často i mívají veliké problémy se spojit třeba na vesnicích či jinak méně osídlených lokalitách, proto vy kteří jste si mobil kupovali podle toho, jak spolehlivě se vám mobil připojil k síti GSM, máte zřejmě mobil s vyšší úrovní záření. Ty telefony s největším zářením, pak vědci seřadili do následující tabulky:

Hlavním kritériem byla takzvaná specifická míra absorpce (specific absorption rate - SAR). Ta se určuje ve wattech na kilogram a ukazuje míru absorpce elektromagnetického záření živými tkáněmi.

Telefony s nejsilnějším zářením:

1. Mo­to­ro­la Bra­vo (1,59 W/kg) 
2. Mo­to­ro­la Droid 2 (1,58 W/kg) 
3. Palm Pixi (1,56 W/kg) 
4. Mo­to­ro­la Boost (1,55 W/kg) 
5. Blac­kberry Bold (1,55 W/kg) 
6. Mo­to­ro­la i335 (1,55 W/kg) 
7. HTC Ma­gic (1,55 W/kg) 
8. Mo­to­ro­la W385 (1,54 W/kg) 
9. Mo­to­ro­la Boost i290 (1,54 W/kg) 
10. Mo­to­ro­la DE­FY, Mo­to­ro­la Quan­ti­co a Mo­to­ro­la Charm (všechny 1.53 W/kg)

A naopak nejbezpečnější telefony

1. Samsung SGH-X830 (SAR 0,08 W/kg)

2. LG Quantum (0,35 W/kg) 
3. Casio EXILIM (0,53 W/kg) 
4. Pantech Bree­ze II (0,55 W/kg)

 

Jak co možná nejvíce omezit neblahý vliv záření z mobilů.

1. Nejlepší je telefonovat na otevřených prostranstvích či alespoň u okna. Čím lepší signál, tím méně vyzařování.

2. Při vytáčení čísla držte mobil dál od hlavy, v tu chvíli je při navazování spojení vyzařování nejsilnější.

3. Používejte headset, tím bude telefon daleko od hlavy a ohrožení zářením bude minimální.

4. Netelefonujte v autě, za jízdy musí telefon vyzařovat o stovky procent více, aby udržel spojení.

 5. Nemusíte-li nenoste mobil neustále u sebe, pokud můžete vždy ho odkládejte co nejdále od těla (nejen hlavy).


 

Zdroje:


http://zdravi.centrum.cz/zivotni-styl/2010/1/19/clanky/soud-rozhodl-z-mobilu-je-rakovina/

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=702173

http://earchiv.chip.cz/cs/earchiv/vydani/r-2008/vyzarovani-2008.html

http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/technika/28807-pozor-mobily-se-smrticim-zarenim-nemate-nektery/


 

 


 

 

 

 

 

 

 

01.06.11 11:28
jan1212
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17702 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one