V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.

Draslík (K)

Hořčík (Mg)

Chróm (Cr)

Jód (I)

Stříbro (Ag)

Selen (Se)

Vápník (Ca)

Zinek (Zn)

Železo (Fe)

Draslík

chemická značka K, (lat. Kalium)

je velmi důležitým prvkem z řady alkalických kovů, hojně zastoupený v zemské kůře, mořské vodě i živých organizmech. Autorem jeho českého a slovenského názvu je Jan Svatopluk Presl.

Hořčík (Mg)

(Magnesium)

Chróm

 chemická značka Cr, (lat. Chromium)

Chrom je světle bílý, lesklý, velmi tvrdý a zároveň křehký kov, který se převážně používá v metalurgii při výrobě legovaných ocelí a dalších slitin, tenká vrstva chrómu chrání povrch kovových předmětů před korozí a zvyšuje jejich tvrdost.

Biologické účinky chrómu jsou silně závislé na mocenství, ve kterém se do organizmu dostává. Zatímco trojmocný chrom je pokládán za převážně prospěšný a je nezbytnou součástí každodenní stravy, pak naopak šestimocný chrom působí negativně a je pokládán za potenciální karcinogen. Z těchto důvodů je při provádění zdravotních studií nutno důsledně zkoumat ne pouze obsah chrómu v prostředí, ale především to, v jaké formě (mocenství) se tento prvek setkává s živými organizmy. Převážná část naší populace trpí nedostatkem právě tohoto prvku - trojmocného chrómu.

Jód (I)
(Iodum)

Atomové číslo                             -          53
Relativní atomová hmotnost      -          126,90447(3) amu
Elektronová konfigurace            -          [Kr] 4d10 5s2 5p5
Elektronegativita (Pauling)        -          2,66
Teplota tání                                 -          113,7 °C (386,85 K)
Teplota varu                                -          184,3 °C (457,4 K)
Hustota                                        -          4,933 g.cm-3
Registrační číslo CAS -          7553-56-2

Jód (též jod), chemická značka I, lat. Iodum je prvek za skupiny halogenů, tvoří tmavě fialové destičkovité krystalky. Je to důležitý biogenní prvek, jehož přítomnost v potravě je nezbytná pro správný vývoj organizmu.

zpět na "prvky"

Koloidní stříbro je ryzí metalické stříbro suspenzované (rozložené a rozptýlené) v destilované vodě. Velikost částic je od 0,015 do 0,005 nm (nanometrů, mikronů) Velikost virů je od 15 nm do 150 nm, velikost bakterií je od 350 do 1000 nm.  Koloidní stříbro může proto pronikat do k jádru patogenů a ničit je. Stoupenci stříbra vyzdvihují jeho antibiotickou schopnost efektivně čelit prakticky všem bakteriím, houbám a virům. V lékařství se masti a zábaly založené na tomto kovu používají jako standardní léčba na popáleniny.

Selen

chemická značka Se

(lat. Selenium)

zpět na "prvky"

Vápník v lidském organizmu

Vápník je velmi potřebný prvek v organismu člověka. Má svou nezastupitelnou úlohu v procesech, jako je správná funkce svalů, srážlivost krve, shlukování buněk, přenos elektrických impulsů nervy, k udržení správného rytmu srdce. Jeho nejdůležitější úloha je ale v opěrném ústrojí člověka, tedy v kostře.

Vápník je nejrozšířenějším minerálem v lidském těle. Tvoří přibližně 2 % naší tělesné hmotnosti. Z celkového množství vápníku se celých 99% vyskytuje v kostech a zubech, pouze zbývající 1% je obsaženo jinde – v krvi a měkkých tkáních.

Zinek (Zn)

(Zincum)

 

Železo (Fe)

(Ferrum)

Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17699 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one