V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.

LYMSKÁ BORELIÓZA

(BORRELIA BURGDORFERI)

Patří mezi spirochaetaeceae. Přenašečem bakterie je klíště Ixodes ricinus. Lymská borelióza je multisystémové infekční onemocnění postihující nejčastěji kůži, klouby, srdce a nervový systém. Epidemiologickým agensem je právě bakterie - spirochéta Borrelia burgdorferi, přičemž v Evropě dominuje podtyp Borrelia afzelii vyvolávající kožní projevy a Borrelia garinii, která se manifestuje neurologickými projevy. Borrelia burgdorferi identifikovali MUDr. Willy Burgdorferem, Ph.D.  a spol. v roku 1982. Lymská borelióza představuje nejčastější onemocnění přenášené ze zvířat na člověka (antropozoonóza) s přírodním ohniskem ve střední Evropě.

Prozatimní léčba se provádí obvykle tak, že se pacient přeléčí antibiotiky a je-li onemocnění identifikováno včas, je léčba celkem úspěšná a bývá prohlášena za úspěšnou. Jenže podle doposud ne příliš obecně známých skutečností, lidé s takto vyléčenou lymskou nemocí jí onemocní znovu, třeba i o deset či patnáct nebo dvacet let později. Protože se zdá, že tento organizmus (baktérie) umí přežívat v tkáních a je pravděpodobné, že se časem opět projeví a vyvolá stejné klinické projevy, jako předtím. Čili zdá se, že bakterie je po léčení jen oslabena a zahnána zpět na původní pozice, kde čeká na další svoji šanci. Protože o této nemoci bohužel moc neví ani spousta lékařů specialistů, tak samozřejmě nic neví ani o této vlastnosti, této záludné a potencionálně velmi nebezpečné infekční chorobě. Podobnosti mezi Borrelia burgdorferi a syfilis, souvisí s infekcí mozku a nervové soustavy. Spirochétu syfilidy, Treponema pallidum, přitahují nervové tkáně. Boreliu burgdorferi velice pravděpodobně také. Na borelie burgdorferi jsou obzvláště citlivé děti. Je tedy na samotných pacientech, popřípadě rodičích malých pacientů, aby hlídali svůj zdravotní stav nebo zdravotní stav svých dětí s ohledem na prodělané onemocnění Lymské boreliózy a v případě problémů upozornili své lékaře na tento problém a vyžádali si nové testy na toto onemocnění. Podle nejnovějších výzkumů této nemoci se totiž jeví tato nemoc jako nevyléčitelná. Spirochéta lymské nemoci je ale mnohem zhoubnější, než syfilis. Ještě pořád o ní víme jen málo. Nemůžete prostě dát kapku krve s borelií burgdorferi pod sklíčko a pozorovat ji. Sice tam je, ale nic neuvidíte. Tato spirochéta se nedá pozorovat. Proč ne? Vždyť tady konec konců, máte k dispozici nemocného člověka. Je úplně roztřesený. Má synoviální tekutinu plnou spirochét. Ale když se podíváte na jeho krev, není tam vůbec nic. Takže tento organizmus, tato spirochéta, umí něco, čím se liší od všech ostatních. Boreliu burgdorferi v tkáni pacienta je neobyčejně obtížné prokázat, protože, a to v první řadě, nikdo by nebyl rád, kdyby mu někdo chtěl odebírat vzorky mozku a poohlížet se v nich po spirochétách. To platí i o ostatních tkáních. Spirochétami může být prolezlý libovolný tělesný systém. Ale prokázat to, to je extrémně obtížné. To vyžaduje velmi nákladné chirurgické zákroky. Vzhledem k množství finančních prostředků, které jsou do výzkumu této nemoci vkládány, může tento stav trvat ještě značně dlouho. Polemika kolem výzkumu lymské nemoci je ostudná věc a to proto, že to všechno je prosáklé politikou. Peníze mizí u lidí, kteří v uplynulých 30 letech produkují pořád to samé - totiž vůbec nic. Sérologie musí začít od píky, s lidmi, kteří neznají výsledky svého výzkumu už předem a musí se do výzkumu zapojit ti nejlepší z nejlepších, nebo alespoň z dobrých a to bez peněz prostě nepůjde.

Prozatím, pokud jste prodělali toto zákeřné onemocnění a byli jste prohlášení za úspěšně vyléčené, mějte na paměti, že váš stav je přechodný. Aby tento stav trval co možná nejdéle, musíte přizpůsobit tomuto cíli celý zbytek vašeho života alespoň do doby, než se objeví nový lék. Snažte se, abyste, co možná nejméně zatěžovali váš imunitní systém, chraňte se před zbytečnými virózami, před opravdu velkou fyzickou námahou a naopak posilujte váš imunitní systém, jak to jen jde. Ať se jedná o správnou životosprávu, dostatek spánku, kvalitní hygiena, otužování a podobně. Musíte si uvědomit, že každá ataka této nemoci vám zkracuje život a jeho zbytky pak ještě dokáže pěkně zkomplikovat postižením kloubů, hladkého svalstva, srdce, nervů nebo kůže.

Není potřeba propadat beznaději, jen se musíte spolehnout jen sami na sebe a nespoléhejte na svého lékaře, ten totiž o této nemoci moc neví, dokonce pokud jste přečetli tento článek až zde, tak toho neví ani tolik co vy.

 

Vloženo 20. 6. 2009
28.08.13 16:41
jan1212
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17701 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one