V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.

Měsíčková mastJednoduchá příprava, vynikající účinky nejen na spáleniny.


Měsíčková mast

 
                Potřebujeme:

okvětní lístky Měsíčku Lékařského (Calendula officinalis L.),
kvalitní vepřové sádlo ( nejlépe domácí čerstvé).

                Příprava:

Sádlo rozehřejeme na takovou teplotu, jako bychom chtěli na sádle smažit řízky. Po dosažení této teploty co nejrychleji vhodíme Měsíčkové okvětní lístky. Pozor, sádlo vzkypí a má až tendenci vyprsknout, proto se postavte trochu dál, popřípadě se chraňte vhodným oděvem. Necháte na ohni dokud sádlo prská, ať se odpaří voda (asi něco kolem minuty) a zamícháme, stáhneme a přelijeme do porcelánové nebo kvalitní keramické misky nebo hrníčku. Necháme vychladnout a necháme 24 hod. na tmavém a chladném místě. Druhý den sádlo s Měsíčkem pouze rozpustíme (v žádném případě ne v mikrovlnné troubě) a scedíme přes plátýnko. Tak chladnou mastí, aby ještě tekla, naplníme definitivní nádobky  a uschováme v chladničce.

                Užití:

Na popáleniny ale i omrzliny, na špatně se hojící rány, na praskliny kůže, na otlaky, na proleženiny a na rychlejší zhojení pooperačních jizev.

21.01.08 14:16
jan1212
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17699 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one