V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.

Třezalkovo-měsíčkový olej

Zpět na "popáleniny"

Jedním z již dostatečně vyzkoušených mazadel na spáleniny je tento vynikající Třezalkovo-měsíčkový olej. Hojivé účinky jsou nad jakoukoliv pochybnost.

Třezalkovo-měsíčkový olej


Jedním z již dostatečně vyzkoušených mazadel na spáleniny je tento vynikající olej.
Potřebujeme:
okvětní lístky Měsíčku Lékařského (
Calendula officinalis L.),
Rozkvétající nať (Herba hyperici) Třezalky Tečkované (Hypericum perforatum L.) střižená asi 5cm pod nejspodnějším květem,
½ l kvalitního olivového oleje (tady prosím nešetřete a kupte opravdu kvalitu, ale zásadně pouze panenský).

             Okvětní lístky Měsíčku lékařského otrháme ještě před devátou hodinou ranní a mírně napěchujeme do úzké ½ l čiré láhve tak, aby napěchované lístky končily pod hrdlem. Zalijeme olivovým olejem, až do hrdla, protřepeme tak, aby se dostal ven všechen vzduch. Zazátkujeme stočeným čistým hadříkem, aby se mohl uvolňovat tlak z láhve a dáme na sluníčko. Sluníčko nám obsah nahřeje a zvýší hladinu v láhvi, tak je potřeba s tím počítat, ať nemáme od oleje ubrus, stůl, koberec a uhlí ve sklepě. Takto budeme na sluníčku láhev opalovat 10 až 14 dní. Mezitím olej změní barvu a bude se barevně blížit barvě okvětních lístků Měsíčku.

To samé co s Měsíčkem,  uděláme s Třezalkou. Postup je totožný i s časem slunění s tím, že olej po Třezalce půjde barevně do červena.

Tyto oleje po době vyluhování na sluníčku necháme tří dny v temnu a chladu odpočinout a pak je slijeme dohromady v poměru 1:1. Dokonale smícháme a dáme ještě 14 dní do temna a chladu (max.16°C, min.12°C). Pak již můžeme užívat jako mazadlo na popáleniny a ukládáme do lednice.
Užití:
Mažeme hned po ochlazení postiženého popáleného místa co možná nejtenčí vrstvou a raději častěji. Hojivé účinky jsou nad jakoukoliv pochybnost. Toto mazadlo je také výborné na odřeniny a spáleniny vzniklé např. pádem z kola nebo u malých dětí na spáleniny po pádu na koberci, na parketách či palubovce v tělocvičnách atd. Zároveň tato mast působí antisepticky na drobná mechanická poranění (např. odřená kolena, lokty atd.) a čistí trudovitou pleť, kdy se na pleť nanese větší vrstva oleje a po jedné až dvou minutách se olej jen jemně setře odličovacími tampóny, pleť se již neumývá mýdlem či čistícím mlékem, maximálně se opláchne vlažnou či mírně teplou vodou.

21.01.08 17:53
jan1212
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17699 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one