V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.
Zažívací potíže jsou asi ty nejčastější potíže, které nás v našem životě trápí. Proto tady máte pár rad, které vám mohou ulehčit život. Ať slouží ke zdraví! 

Jak na:

Crohnova nemoc,

cukrovku,

čištění střev,

pálení žáhy,

průjem, 

žaludeční vředy,

žlučové kameny,


 

Crohnova nemoc

(Crohn disease – CD)

Tato nemoc získala své jméno podle B. B. Crohna, který ji v roce 1932 popsal. První popsané případy se ale zřejmě vyskytly již v 18. století.Mezi zažívací potíže jsem se rozhodl zařadit také Cukrovku (Diabetes), přestože jde vlastně o nemoc nebo disfunkčnost slinivky břišní. Je však s ní spojena jakási nepohoda v oblasti stravování a ta je téměř vždy pacienty pociťována, jako to největší zlo. Pacientům obvykle nevadí, musí-li brát několikrát denně léky a obvykle jim, až tak moc nevadí píchat si inzulín, ale do nepříčetnosti je uvádí nutnost, již celý zbytek života dodržovat přísnou dietu. Také u neléčené nebo ještě neobjevené cukrovky, jsou velice často průvodním jevem průjmy, pocit jakési bolesti vzdáleně připomínající hlad a jindy pocit, jako po silném přejedení apod. Zdá se mi, že tyto charakteristiky se spíše hodí do kategorie zažívacích problému. Kdyby se vám jevilo toto zařazení matoucí či nesmyslné dejte vědět a já toto téma přeřadím, nakonec tyto stránky jsou tu jen kvůli vám.

Zpět na "zažívací potíže".

Čištění střev

Lidské tělo tvoří nepřeberné množství buněk. Řádově lze jejich počet  vyjádřit číslem 100000000000000 (14 nul). Přesto nejsou lidské buňky nejpočetnějšími buňkami lidského organismu. Tento primát patří bakteriím, kterých v nás žije ještě desetkrát více. Bakterie máme všude. V ústech, na povrchu těla, i ve střevě a v žaludku.

Čaj proti pálení žáhy, dosti odporné chuti, avšak o to účinnější. Podle vyjádření mých pacientů ani v jednom případě neselhal a vždy pomohl.

Zpět na "zažívací potíže".

Všichni to známe, stačí nějaká nepatrná nedbalost v hygieně, neopatrnost ve skladbě po sobě jdoucích jídel či alergická reakce nebo i jiné důvody a zachrání nás jen proklatě rychlé nohy a někdy bohužel jen pračka.

Zpět na "žažívací  potíže".

Žaludeční vředy byly problém ještě před několika málo léty, kdy lékaři nechtěli uvěřit léčitelům, že problém je bakteriálního původu. Přesvědčil je až objev baktérie Helicobacter pylori v roce 1982, ale především tento objev zásadním způsobem změnil pohled gastroenterologie na etiologii, patogenezi a léčbu řady chorob. Infekce Helicobacter pylori  patří celosvětově mezi nejčastější vůbec, odhaduje se, že je infikována více než polovina lidstva. Ve vyspělých zemích je rozšíření infekce Helicobacter pylori  v 15 – 40 % populace, v rozvojových zemích 70 – 99 %. V nižších socio-ekonomických vrstvách je výskyt vyšší. V České republice je infikováno 42 % obyvatel. Helicobacter pylori způsobuje chronickou gastritidu a infekce je spojena s řadou dalších onemocnění. Možnost, že by u části nositelů  (5 – 10 % ?) mohl být mikrob „normálním“ článkem fyziologických funkcí žaludku, vede v poslední době k opatrnějšímu posuzování problematiky. Řada otázek spojených s infekcí Helicobacter pylori  nebyla dosud uspokojivě zodpovězena, i když ročně je publikováno několik set původních prací. Na mnoha zahraničních i tuzemských pracovištích probíhá intenzivní výzkum různých aspektů helikobakterové infekce.

 

Máte-li problémy s žlučovými kameny a hrozí vám operace? Tady je jedna možnost jak se jí vyhnout. Prozatím, kdo jí zkusil, tomu léčebná kůra pomohla. Zkuste i vy a dejte vědět.

Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17702 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one