V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.
Čaj proti pálení žáhy, dosti odporné chuti, avšak o to účinnější. Podle vyjádření mých pacientů ani v jednom případě neselhal a vždy pomohl.

Pálení žáhy zná snad každý a proto dobře víme jaká je to nepříjemnost, natož když si představíme, že nás žáha pálí třeba měsíc, rok, deset let v kuse. Proti tomuto neduhu pomáhá tento bylinný odvar, který podle reakce mnou léčených pacientů ještě nebyl, co do účinnosti, překonán :

Ø     kořen Andělika Lékařská (Archangelica Officinalis -  radix)

Ø     kořen Hořec Žlutý (Gentiana Lutea - radix)

Tyto bylinky v poměru 2:5 (2 díly Anděliky a 5 dílů Hořce) dokonale smícháme a uložíme do sklenice s šroubovacím uzávěrem. Uložíme do tmy při běžné pokojové teplotě. Večer dáme do kastrůlku jednu lžičku směsi do asi 2,1 dcl studené vody promícháme a uvedeme do varu, necháme ještě tři minuty vařit a necháme vychladnout. Přecedíme a rovnoměrně rozdělíme do dvou hrníčků čili do každého asi 1 dcl. Jeden hrníček vypijeme večer po posledním jídle (poslední jídlo předpokládám nejpozději dvě hodiny před spaním). Druhý hrníček vypijeme ráno před snídaní (mezi pitím odvaru a jídlem dodržet alespoň 10 min. odstup). Tak pokračovat 14 dní po sobě. Po této době už se musí projevit výrazné zlepšení stavu nebo úplné vymizení příznaků. Jsou-li ještě nějaké potíže po čtyřech týdnech kůru zopakujeme. Pouze ve zvláště těžkých případech ještě ani druhá kůra nezabere a ta se pak musí opakovat po půl roce. Po této poslední kůře, jste-li chronický pacient, můžete opakovat každý rok, ale jen jednu léčebnou kůru. Ostatní lehcí pacienti jednou za dva nebo i za pět let. Většinou tuto kůru běžný pacient absolvuje pouze jednou za život a stačí. Pozor při zahájení léčebné kůry většinou dochází první tři dny ke zhoršení pálení, ale je to přechodná záležitost svědčící o správné reakci organizmu (tři dny plus mínus den). U některých pacientů (zvláště diabetiků) způsobuje tento odvar neodolatelný hlad (žravost), každý takto postižený, hlavně tedy diabetici, musí sami nebo po konzultaci se svým diabetologem, posoudit přínosy a rizika této žravosti. Tato žravost se projevuje jen v průběhu kůry.

Prosím také uvažte, že tato, byť účinná kůra není všespásná a pro někoho může být nevhodná, proto se  raději  poraďte se svým ošetřujícím lékařem o vhodnosti této kůry pro vás.

 

26.01.20 13:05
jan1212
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17699 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one