V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.

Zpět na "zažívací potíže".

Všichni to známe, stačí nějaká nepatrná nedbalost v hygieně, neopatrnost ve skladbě po sobě jdoucích jídel či alergická reakce nebo i jiné důvody a zachrání nás jen proklatě rychlé nohy a někdy bohužel jen pračka.

Pokud se jedná o jednorázovou záležitost obvykle to řešíme lehce a běžně dostupnou kvalitní hořkou čokoládou, (může být čokoláda na vaření, ale pozor některé čokolády na vaření jsou čokoládové polevy a to bývá napsáno na obalu ale vzadu, tak ty ne, čím vyšší obsah kakaa tím líp) nebo sušenými borůvkami černými (Vaccinium myrtillus L.) 10 až 50 sušených plodů i několikrát po sobě do zmizení příznaků. Pokud je však průjem úpornější vynecháme čokoládu a k borůvkám přidáme dietu s hořkým černým čajem a starým (více než dva dny) bílým pečivem, popřípadě živočišným uhlím. Přesto všechna tato opatření nemusí být dostatečná a průjem nepolevuje nebo ke zděšení ještě zesiluje, pak je tady poslední záchrana před návštěvou lékaře, uvařte do měka kroupy a nezáleží na velikosti, sceďte tak, aby se scezenou a zchlazenou vodu z uvařených krup (po vychladnutí se z toho stane takový hustější šlem jako škrob) dalo lžíci pomalu jíst (nebo pít), je možno pro chuť mírně přisolit. Poleví-li průjem po kroupové vodě můžeme asi tak po třech hodinách pomalu začít jíst i uvařené a mírně ohřáté kroupy.

Další zajímavou alternativou jak vyřešit tento problém je koloidní stříbro, jen může být problém si ho zajít koupit a vrátit se v čistém.

Pokud se vám nepodaří zmírnit průjem do 24 hodin po jeho začátku přes všechna tato opatření nebo opakují-li se průjmy v nějakých intervalech po delší čas, konzultujte situaci s lékařem a prosím celou situaci nepodceňujte, nepomůžou-li kroupy a dokonce ani koloidní stříbro, může se jednat o celou řadu závažných onemocnění někdy i ohrožující život a to hlavně u dětí, chronicky nemocných a starých osob (úplavice, salmonelosa, celiakie, Crohnova choroba atd.).

                                                                       

26.05.08 22:33
jan1212
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17699 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one