V této těžké době zdravotnických experimentů, kdy mnozí mají těžké dilema, zda jíst nebo se léčit, dovoluji si nabídnout zdarma alternativu na těchto stránkách. Já zdarma můžu, nejsem vázán Hippokratovou přísahou a lékařskou komorou.
 

Máte-li problémy s žlučovými kameny a hrozí vám operace? Tady je jedna možnost jak se jí vyhnout. Prozatím, kdo jí zkusil, tomu léčebná kůra pomohla. Zkuste i vy a dejte vědět.

 

Uvolnění žlučových kamenů

 

Důležitou podmínkou úspěšnosti je udělat si tři dny volna a tento čas věnovat vlastnímu léčení. Je nutná spolupracující osoba. V případě, že se vám tato kůra pro nedostatek zkušeností nepodaří napoprvé je možno ji opakovat po třech týdnech. Další opakování je možné až po šesti měsících

1.   den - Ráno v pět hodin vstaneme a vezmeme si tři kávové lžičky karlovarské soli, čtvrt litru studené vody a udržujeme tělesný pohyb.

Snídaně o hodinu později se skládá z kávy, mléka nebo čaje a k tomu tři staré rohlíky
(
ne mladší tří dnů nebo suché ).

Oběd je ve dvanáct hodin a skládá se ze tří kávových lžiček karlovarské soli a dále má stejnou skladbu jako snídaně, nebo sníme kaši z hrubé krupice (nesladkou, neslanou, nemastnou) ve větším množství.

Odpoledne ve 13:45, ulehneme do tepla a ve 14:00 hod. dáme první heřmánkový odklad z květů, pomocí dvou kusů sáčků z řidší tkaniny o velikosti 20 x 50cm (stačí starší sepraná dětská plena) rovnoměrně naplněných tímto květem. Sáčky se ohřívají na pařáku a střídají se co deset minut. Přikládají se na pravou stranu těla do oblasti jaterní, velmi teplé, ale jen tak, aby nespálily a tak, aby zasáhly jaterní oblast i oblast pod pravým bokem i část zad. Obklady přikládáme dvě hodiny. Po této proceduře se udržujeme v teple a vyvarujeme se prudkých pohybů, jinak se věnujeme běžné domácí činnosti (lehkému pomývání nádobí, čtení knih, sledování televize, ale ne luxování, mytí oken atd.)

Spát jdeme bez večeře asi kolem 21:00 hod.

2.        den  -  Ráno opět vstaneme v pět hodin a opakujeme totéž co první den, až do odpoledních obkladů, kde je změna. Tentokrát obklady jsou z kaše z lněného semene a to tak, že lněné semeno rozemeleme na mlýnku na mák a uvaříme v mléce. Stejná hustota se udržuje přiléváním mléka. Silně přehřátá se přidává do sáčků a po zchladnutí se ohřívá na pařáku. Obklady se střídají po dvaceti minutách a přikládají se zepředu proti slinivce a žlučníku. Nemocný stále leží na pravém boku. V 17:00 hod., kdy po třech hodinách končíme s obklady, nemocný vypije jednu třetinu (70g) připraveného, velmi kvalitního olivového oleje a zůstane ležet v klidu na pravém boku, bez nejmenšího pohybu a bez mluvení (pro ženy největší úskalí celé procedury). Další třetina oleje se vypije v 17:30 hod. a poslední třetina oleje se vypije v 18:00 hod. Olej je možno mírně ohřát a nakapat do něj citrónovou, nebo pomerančovou šťávu z čerstvého ovoce. Tak se zabrání zvracení. Po vypití poslední třetiny oleje, se nemocnému vezme podhlavník a polštář a dají se mu pod nohy tak, aby hlava byla níže než nohy. Pacient musí stále ležet na pravém boku, alespoň jednu hodinu a to bez mluvení, protože kaménky a usazeniny v této době odcházejí bezbolestně do střev. Pacient nesmí nic jíst ani pít a musí se snažit usnout, aby se uvolnilo hladké svalstvo a tím usnadnilo odchod kamenů. Zbytek dne už jen poleháváme v teple a snažíme se o co nejméně pohybu. Spát jdeme stejně jako předešlé dny.

3.        den  -  Ráno opět vstaneme v pět hodin (neležet déle) a vezmeme si tři lžičky karlovarské soli. Kaménky a všechny škodlivé hleny vyjdou mezi pátou a šestou hodinou ranní nejpozději pak, kolem deváté hodiny. Jsou měkké, zelené barvy, potažené slabou blankou. V průběhu léčby nechodíme na toaletu, ale na kyblík s vodou, aby stolice mohla být mícháním oddělena od kaménků. Jestli půjdete na kyblík nebo na toaletu nemá samozřejmě vliv na výsledek léčebné kůry, ale nemáte bezprostřední kontrolu, jak byla kůra úspěšná. Kaménky a šlemy ze slinivky plavou na povrchu, protože jsou nasáklé olejem po napaření. Nedostaví-li se stolice, musíme dát krystýr. Po vyjití kaménků a dalších zplodin, lze už jíst a pít bez obav, ale přesto bych varoval před nějakým nekontrolovaným gastronomickým hýřením.

Pří správném provedení kůry je výsledek jistý a pomůže každému. Z těla vyjde i písek, který dělá nemocnému vlastně největší problémy. Při této kůře se vyčistí i slinivka břišní.

 

Ke kůře je potřeba:

 

Ø     210 g      kvalitního olivového oleje

Ø     250g       heřmánkového květu

Ø     500g       lněného semene

Ø     3 l           mléka

Ø     9 lžiček  karlovarské soli

Ø     10 ks      starších rohlíků

Ø     30 dkg    hrubé krupice

Ø     citrón, nebo pomeranč

 

!!! POZOR !!!

 

Kůra se nesmí provádět v době, kdy probíhá zánět slinivky, žlučníku, jater, při a těsně po kolikách nebo při špatném jaterním obrazu !!!

 

Někdy se stane, že po prodělané kůře je žlučník trochu bolestivý. Je dobré ho doléčit třezalkou v podobě dobrého čaje. POZOR!!! V průběhu pití třezalkového čaje a těsně po něm se nesmíme slunit a vůbec je lepší se vyhýbat sluníčku. Pití třezalkového čaje způsobuje světlocitlivost pokožky a ta je pak silně náchylná ke spálení.

Prosím také uvažte, že tato, byť účinná kůra není všespásná a pro někoho může být nevhodná, proto se  raději  poraďte se svým ošetřujícím lékařem o vhodnosti této kůry pro vás.

Nahoru

05.09.18 22:51
jan1212
Má zimní verze

Má zimní verze

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (17699 | 36%)
Ne (15544 | 32%)
KNIHCENTRUM.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one